Historie je hra

05.05.2024

Cesta po bitevním poli

Pro ukrácení dlouhé chvíle jsem pro Vás vytvořili deskovou hru "Cesta po bitevním poli", kde si zábavnou formou projdete takový zjednodušený život vojáka. A seznámíte se s příhodami, které se mu mohli stát.

Hra je určena pro všechny hráče ve věkovém rozmezí od 4 do 99+ let. Cílem hry je projít celou cestu od startu až po cíl co nejrychleji a čelit nástrahám cesty. Doporučujeme hrát hru s maximálně 5 hráči. Abyste hru mohli hrát potřebujete hrací plochu, figurky a kostku, Jakmile budete mít všechny potřebné věci a hráče tak hurá, můžeme začít!


Pravidla hry:

Pravidla jsou jednoduchá, začíná nejmladší hráč a postupuje se v před vždy tolik polí kolik hráč hodí kostkou, pokud akční políčko neřekne jinak. Pokud hráč hodí 6 tak ta hází znovu, jakmile ale padne 6 podruhé tak dále už nehází. Ve hře jsou vyznačená akční políčka, když na ně hráč stoupne tak se dozví nějakou situaci z vojenského života a musí splnit danou akci, která bude na kartě napsána. Jakmile jsou dva hráči na jednom políčku tak hráč, který na dané políčko stoupne jako druhý vyhazuje hráče před sebou a ten musí o 3 pole zpět.