Akce

Fort Bard 1800

 Francouzská Armée de Réserve sestupující z Gran San Bernardo v té době vtrhla do Valle d'Aosta a obléhala pevnost Bard, která po dvou týdnech kapitulovala, ale se poctami zbraní. Aby bylo možné znovu prožít tuto historickou epizodu 

Marengo 1800

Bitva u Marenga byla jednou z hlavních bitev v rámci války druhé koalice. Tato koalice byla vytvořena hlavně Habsburskou monarchií, Ruskem a Velkou Británií a byla namířena proti Francii. Bitva proběhla dne 14. června 1800 u obce Marengo v blízkosti města Alessandria v severozápadní Itálii 

Austerlitz 

Slavkov 1805

Bitva u Slavkova, zvaná též bitvou tří císařů nebo zřídka bitvou u Brna, v zahraničí známá také jako bitva u Austerlitz, bylo jedno z hlavních střetnutí napoleonských válek a jedna z nejslavnějších bitev, které se kdy odehrály na českém území.

Proběhla 2. prosince roku 1805 na Moravě v prostoru jihovýchodně od Brna a západně od Slavkova u Brna.

Tirolsko 1809

Andreas Hofer občanským povoláním hostinský a obchodník s dobytkem, v letech 1796–1805 účastník napoleonských válek jako hejtman tyrolské domobrany. V dubnu 1809 se – po tajné dohodě s vídeňským dvorem i se svými krajany v obcích – postavil do čela několika vln povstání Tyrolanů proti Bavorům a Napoleonovým Francouzům, jež na několik měsíců vyhnal ze země. 

Znojmo 1809

Bitva u Znojma je jedna ze čtyř bitev (bitva u Slavkova, bitva u Štoků, bitva u Znojma, bitva u Chlumce), svedených na území současné České republiky během napoleonských válek. Ukončila válku Francie a páté koalice. Tuto válku rozpoutalo Rakouské císařství, které chtělo využít nasazení francouzské armády ve válce ve Španělsku a také počínajícího pangermánského hnutí v německých státech. 

Lipsko 1813 

Bitva národů

Bitva u Lipska (známá též jako Bitva národů) byla rozhodující a největší bitva napoleonských válek. Odehrála se ve dnech 16. října až 19. října 1813 u německého Lipska.  Napoleonovi spojenci Rakousko, Prusko, a Švédsko přešli na ruskou stranu a následně rozdrtili v té době už podstatně slabší armádu francouzského císaře Napoleona. Ten krátce poté rezignoval a byl umístěn ve vyhnanství na ostrově Elba. 

Chlumec 1813

Bitva u Chlumce se odehrála ve dnech 29. a 30. srpna 1813 u obcí Chlumec a Přestanov v severních Čechách. Spojené armády Rakouska, Pruska a Ruska v ní porazily armádu francouzského císaře Napoleona, které velel generál Vandamme. Po bitvě byl však zajat spojeneckými vojsky. 

Golfe Juan 1815

Vylodění císaře Napoleona opět na pobřeží Francie proběhlo 1. března 1815 kdy dorazilo sedm lodí Napoleonovy malé flotily do zálivu Golfe Juan nedaleko Antibes. Vojáci se vylodili na pláži a kolem páté hodiny odpolední vyrazili směrem na Paříž skrze alpské stezky Horní Provence. 

Dny plukovníka Kopala

historická akce ve městě Znojmě připomínající jednoho z nejslavnějších rodáků od Znojma a představující jeho historickou jednotku polních myslivců

Napoleonské slavnosti Plzeň Křimice

Akce se koná jako vzpomínka na vojáky, kteří procházeli v letech 1800 a 1813 městem Plzní a zastavili se i na zámku v Křimicích a okolí, kde strávili nějaký čas.

Manévry lehké pěchoty

Každoroční výcviková akce pro lehkou pěchotu. Vojáci si na těchto manévrech opakují, procvičují a učí se nové povely, přesuny, manévrování jednotek ale také taktiku tehdejšího boje. Taková to cvičení jsou nutná pro udržení bojové zdatnosti a znalosti.

Diamantbraní

Je kulturní akce pro děti ale i dospělé pořádaná Střediskem volného času Znojmo, kteří jsou naší spřátelenou organizací.

Muzejní noc

Muzejní noc je akce, při níž jsou muzea, galerie a památkové objekty otevřeny déle než obvykle (někdy i přes půlnoc) a vstupné do nich je navíc buď snížené, nebo úplně zdarma. Organizátoři muzejních nocí se tak snaží vzbudit v řadách široké veřejnosti zájem o muzea a podobné instituce. Muzejní noci bývají doprovázeny posilovou a kyvadlovou dopravou, která bývá rovněž zdarma. 

Stříbrné hory pevnostní festival

Pevnostní festival je dnem, kdy Donžon ožije skutečným životem, promění se v tábor vojáků z Polska i ze zahraničí a všichni čekají v pohotovosti na velkou rekonstrukci obléhání pevnosti Stříbrná hora napoleonskými vojsky, a jako obvykle se pevnosti jen tak nevzdáme.

V tento den se přenesete v čase, a to vše díky více než 120 re-enactorům a mnoha a mnoha velkolepým záběrům! Nebude chybět dobové ležení s vybavením, pevnostní dělostřelectvo a velké vojenské vaření.

Pevnost Nysa

Oslavy v pevnosti Nysa se konají každý rok a představují napoleonské období, Akci doprovází slavnostní pochod městem, dvě denní bitvy a jedna večerní. Akce se účastní vojáci nejen z Polska ale z celé evropy.